.

 
İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI
Siparişimdeki ürünleri değiştirebilir miyim?


Kullanılmamış ve kutusu/ambalajı zarar görmemiş, etiketi kopartılmamış ürünleri size ulaştığı günü takiben 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hijyen kuralları gereği hijyenik olan ürünlerin iade ve değişimi yapılmamaktadır. Niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veye son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılmaz.  Her türlü bebek araç ve gereç, tekstil ve kozmetik ürünlerinde iade hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.  İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

Siparişimdeki ürünleri başka bir ürünle değiştirebilir miyim?

Siparişinizdeki ürünü/ürünleri beğenmediyseniz, iade etmek yerine web sitemizdeki herhangi bir markaya ait herhangi bir başka ürünle değişim yapabilirsiniz. Bu işlem için sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp değiştirmek istediğiniz ürünler için ‘
Seç’başlığı altında ‘Ürünü başka bir ürünle değiştirmek istiyorum’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bir sonraki aşamada seçmiş olduğunuz ürünler için sistemde ‘değişim bakiyesi’ oluşacaktır. Bu değişim bakiyesi, seçeceğiniz yeni ürün tutarından düşülecektir ve fiyat farkı ekranda görünecektir.

Siparişimdeki ürünlerde beden değişimi yapabilir miyim?

Beden değişimi yapmak için; sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp beden değişikliği yapmak istediğiniz ürün/ürünler için ‘Seç’ başlığı altında ‘Beden değişimi yapmak istiyorum’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladığınızda, ürünün stoklarımızda mevcut olan bedenleri listelenir. İstediğiniz beden stoklarımızda mevcut değil ise, ürünü bir başka ürünle değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.

+ Değişim için ürünleri hangi kargo firmasıyla göndereceğim?

Değişim işlemlerinde, ilk değişiminizde kargo bedeli tarafımıza aittir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Sürat Kargo olup iade ve değişim işlemleriniz için 1009245076 müşteri kodumuzla gönderim yapmanız gerekmektedir. Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo dışında başka bir kargo firmasıyla göndereceğiniz ürünler kabul edilmeyecektir.

+ Hangi durumlarda iade ve değişim işlemi yapamam?

Almış olduğunuz ürünlerin size teslim edilmesinden 15 gün sonra iade işlemi yapılamaz. Değişim işlemi için bu süre 30 gündür.
Siparişinizdeki ürünlerin etiketi kopmuş, orijinal ambalaj veya kutusuna zarar gelmiş ise iade ve/veya değişim işlemi yapılamaz.
İade etmek istediğiniz ürünler tarafınızdan kullanıldıysa iade ve/veya değişim işlemi yapılamaz. ( Üzerine koku sinmiş, üzerinde leke olan, herhangi bir kısmı yırtılmış ürünler )

Değişim işlemi için kargo bedeli ödeyecek miyim?

Siparişinizdeki ürün/ürünler için yapacağınız ilk değişim işlemlerinde kargo masrafları tarafımıza aittir.


+ Değişim için ürünleri hangi adrese göndereceğim?

Değişim işleminiz için ürünleri, 1009245076 Sürat Kargo müşteri numaramızla fatura adresimize gönderebilirsiniz: 

Sarıyıldız Ayakkabıcılık San.Tic. ve Ltd.Şti.

Altıntaş Mah. Kıbrıs Cad. no:31 Nazilli 

Nazilli/AYDIN

+ Ürün gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

İade/değişim işlemleri için göndermiş olduğunuz ambalajın zarar görmemesi çok önemlidir. Gönderim sırasında kargo firması çalışanları tarafından üzerine herhangi bir bantlama, yapıştırma, yazma/boyama/karalama yapılmaması için kutuyu bir poşete koyarak kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ürün için oluşturduğunuz iade/değişim talebiniz onaylanmayacak, göndermiş olduğunuz ürün size tekrardan yönlendirilecektir.

+ Ürünün faturasını göndermek zorunda mıyım?

Ürün gönderirken dikkat etmeniz bir başka durum; siparişinizle birlikte gelen fatura üzerindeki 
‘iade bölümü’ kısmını doldurmanız ve ürünle birlikte göndermenizdir. 
Siparişiniz fatura edildikten sonra sisteme kayıtlı e-posta adresinize E-arşiv faturası gönderildiğinden faturanızı kaybetmiş olsanız bile kopyasını bastırabilirsiniz. 
Değişim işlemleri için de 
‘iade bölümü’ kısmına, değişim talebinizin içeriği ile ilgili kısa bir açıklama yazıp ürünle birlikte göndermeniz gerekmektedir.
Örnek: 
Ürünün 38 numarasıyla değişimini istiyorum.
Ürünü sistem üzerinden seçmiş olduğum bir başka ürünle değiştirmek istiyorum.


İade


Siparişimi iade edebilir miyim?

Kullanılmamış ve kutusu/ambalajı zarar görmemiş, etiketi kopartılmamış ürünleri size ulaştığı günü takiben 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Hijyen kuralları gereği hijyenik ürünlerin (İç çamaşırı, Emzirme ve Beslenme vb.) iade ve değişimi yapılmamaktadır.


Siparişimi nasıl iade edebilirim?


İade işlemleriniz için ‘Sipariş Takibi’ kısmında ilgili siparişinize tıklayıp, sipariş içeriğindeki iade edeceğiniz ürün/ürünler için ‘ürünü iade etmek istiyorum’ seçeneğini seçip ‘Devam Et’ butonuna basmanız gerekmektedir.
Ödemenizi kapıda ödeme ya da havale seçeneğiyle gerçekleştirdiyseniz iade tutarının gerçekleşeceği banka bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
Ödemenizi Banka Kartı ya da Kredi Kartı ile gerçekleştirdiyseniz iade tutarı, işlemi yaptığınız karta iade edilecektir. Bu ödeme şekli için herhangi bir banka bilgisi girmenize gerek yoktur.
İade talebi oluştururken, ürünü göndermiş olduğunuz kargo firmasını ve gönderiye ait takip numarasını girmeniz gerekmektedir.
Ürünü henüz kargoya teslim etmediyseniz 
Takip numarasını daha sonra girmek istiyorum seçeneğine tıklayıp İade işleminiz için ‘Ön talep’ oluşturabilirsiniz. Ürünü kargoya teslim edip kargo takip numarasını girdiğinizde iade işleminiz için oluşturmuş olduğunuz Ön Talep, gerçek talebe dönüşecektir. Oluşturmuş olduğunuz Ön Talep için 3 gün içerisinde kargo takip numarası girişi yapmazsanız, Ön Talebiniz sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir ve iade işleminiz için yeni bir talep oluşturmanız gerekir.
Ürününüz bize ulaştığında ilgili kontroller yapılır ve talebiniz yanıtlanır.

+ İade ürünleri hangi adrese göndereceğim?

İade işleminiz için ürünleri, 1009245076 Sürat Kargo müşteri numaramızla fatura adresimize gönderebilirsiniz: 
 
Sarıyıldız Ayakkabıcılık San.Tic. ve Ltd.Şti.
Altıntaş Mah. Kıbrıs Cad. no:31 Nazilli 
Nazilli/AYDIN


İade ödemesi ne kadar sürede gerçekleşir?

İade için göndermiş olduğunuz ürünler elimize ulaşınca temel kontrolleri yapılır ve oluşturmuş olduğunuz talep yanıtlanır. İade talebiniz sistem üzerinden onaylandıktan sonraki 
iş günü içerisinde ücret iadesi gerçekleşir.
Ücret iadesi için vermiş olduğunuz banka bilgilerindeki herhangi bir yanlışlıktan firmamız sorumlu değildir.
Hatalı banka bilgilerinin düzeltilmesinden sonra, ücret iadesi 
iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yapılmaktadır.

+ Kapıda Ödeme/Havale seçeneği ile yaptığım alışverişteki ürünleri nasıl iade edebilirim?

İade işlemleriniz için ‘
Sipariş Takibi’ kısmında ilgili siparişinize tıklayıp, sipariş içeriğindeki iade edeceğiniz ürün/ürünler için ‘ürünü iade etmek istiyorum’ seçeneğini seçip ‘Devam Et’ butonuna basmanız gerekmektedir.
Ödemenizi kapıda ödeme ile gerçekleştiğinden, iade edilecek tutarın tarafınıza ödenmesi için banka hesap bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler aşağıdaki gibidir;

Hesabın ait olduğu banka adı
Hesap sahibinin adı
IBAN numarası

*Yukarıdaki bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir.
İade talebi oluştururken, ürünü göndermiş olduğunuz kargo firmasını ve gönderiye ait takip numarasını sisteme girmeniz gerekmektedir.
Ürünü henüz kargoya teslim etmediyseniz 
Takip numarasını daha sonra girmek istiyorum’ seçeneğine tıklayıp İade işleminiz için ‘Ön talep’ oluşturabilirsiniz. Ürünü kargoya teslim edip kargo takip numarasını sisteme girdiğinizde iade işleminiz için oluşturmuş olduğunuz Ön Talep, gerçek talebe dönüşecektir. Oluşturmuş olduğunuz Ön Talep için sisteme 3 gün içerisinde kargo takip numarası girişi yapmazsanız, Ön Talebiniz sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir ve iade işleminiz için yeni bir talep oluşturmanız gerekir.
Ürününüz firmamıza ulaştığında ilgili kontroller yapılır ve talebiniz yanıtlanır.

+ ‘’Kapıda Ödeme hizmet bedeli’’ tutarı tarafıma iade edilecek mi?

Kapıda Ödeme hizmet bedeli; sipariş bedelinin tahsilatını yapıp - firmamız hesaplarına aktarması için, kargo firmasının sunmuş olduğu bir hizmetten faydalandığınız için ödemek zorunda olduğunuz tutardır. Kapıda Ödeme yaptığınız siparişleriniz için bu hizmetten faydalanmış olduğunuzdan, siparişinizi iade ettiğinizde bu hizmet bedeli tarafınıza iade edilmez.

+ İade için ürünleri hangi kargo firmasıyla göndereceğim?

İade edeceğiniz ürünleri, Sürat Kargo ile gönderebilirsiniz.


İade işlemi için kargo bedeli ödeyecek miyim?

İade işlemlerinde kargo bedeli taramızca karşılanır. Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile 10092 müşteri koduyla, iade siparişinizi indirimli fiyatla gönderebilirsiniz.

İade yerine başka bir ürünle değişim yapabilir miyim?

Siparişinizdeki ürünü/ürünleri beğenmediyseniz, iade etmek yerine web sitemizdeki herhangi bir markaya ait herhangi bir başka ürünle değişim yapabilirsiniz. Bu işlem için sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp değiştirmek istediğiniz ürünler için ‘
Seç’ başlığı altında ‘Ürünü başka bir ürünle değiştirmek istiyorum’seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bir sonraki aşamada seçmiş olduğunuz ürünler için sistemde ‘değişim bakiyesi’ oluşacaktır. Bu değişim bakiyesi, seçeceğiniz yeni ürün tutarından düşülecektir ve fiyat farkı ekranda görünecektir.

İade yerine beden değişimi yapabilir miyim?

Beden değişimi yapmak için; sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp beden değişikliği yapmak istediğiniz ürün/ürünler için ‘Seç’ başlığı altında ‘Beden değişimi yapmak istiyorum’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladığınızda, ürünün stoklarımızda mevcut olan bedenleri listelenir. İstediğiniz beden stoklarımızda mevcut değil ise, ürünü bir başka ürünle değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.

+ Hangi durumlarda iade ve değişim işlemi yapamam?

Almış olduğunuz ürünlerin size teslim edilmesinden 15 gün sonra iade işlemi yapılamaz. Değişim işlemi için bu süre 30 gündür.
Siparişinizdeki ürünlerin etiketi kopmuş, orijinal ambalaj veya kutusuna zarar gelmiş ise iade ve değişim işlemi yapılamaz.
İade etmek istediğiniz ürünler tarafınızdan kullanıldıysa iade işlemi yapılamaz. ( Üzerine koku sinmiş, üzerinde leke olan, herhangi bir kısmı yırtılmış ürünler )
Satın aldığınız üretim ile üretilmiş ürünlerin iade ve değişim işlemi yapılmamaktadır.

+ Ürün gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

İade/değişim işlemleri için gönderdiğiniz ürün/ürünlerin, kutusunun zarar görmemesi çok önemlidir. Gönderim sırasında kargo firması çalışanları tarafından üzerine herhangi bir bantlama, yapıştırma, yazma/boyama/karalama yapılmaması için kutuyu bir poşete koyarak kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ürün için oluşturduğunuz iade/değişim talebiniz onaylanmayacak, göndermiş olduğunuz ürün size tekrardan yönlendirilecektir.

+ Ürünün faturasını göndermek zorunda mıyım?

Ürün gönderirken dikkat etmeniz bir başka durum; siparişinizle birlikte gelen fatura üzerindeki 
‘iade bölümü’kısmını doldurmanız ve ürünle birlikte göndermenizdir. 
Siparişiniz fatura edildikten sonra sisteme kayıtlı e-posta adresinize E-arşiv faturası gönderildiğinden faturanızı kaybetmiş olsanız bile kopyasını bastırabilirsiniz. 
Değişim işlemleri için de 
‘iade bölümü’ kısmına değişim talebinizin içeriği ile ilgili kısa bir açıklama yazıp ürünle birlikte göndermeniz gerekmektedir.
Örnek: 

Ürünün 3-6 Ay bedeniyle değişimini istiyorum.