x
650 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Molten MOLTEN FUTBOL TOPU BEYAZ Unisex Futbol Topu - Molten
Son 1 Ürün
%0İndirim
1.250,00 TL
1.250,00 TL
%0İndirim
919,00 TL
919,00 TL
%0İndirim
919,00 TL
919,00 TL
%0İndirim
919,00 TL
919,00 TL
%0İndirim
2.399,00 TL
2.399,00 TL
%0İndirim
919,00 TL
919,00 TL
%0İndirim
919,00 TL
919,00 TL
Adidas UCL TRN BEYAZ Unisex Futbol Topu - Adidas Adidas UCL TRN BEYAZ Unisex Futbol Topu - Adidas (1)
Son 5 Ürün
%0İndirim
1.119,00 TL
1.119,00 TL
Adidas UCL LGE BEYAZ Unisex Futbol Topu - Adidas Adidas UCL LGE BEYAZ Unisex Futbol Topu - Adidas (1)
Son 2 Ürün
%0İndirim
1.499,00 TL
1.499,00 TL
Adidas EURO24 CLB BEYAZ Unisex Futbol Topu - Adidas Adidas EURO24 CLB BEYAZ Unisex Futbol Topu - Adidas (1)
Son 2 Ürün
%0İndirim
919,00 TL
919,00 TL
Toplam 65 ürün bulunmaktadır.

Futbol Tutkunları İçin Çeşitli Futbol Topu Modelleri Sarıyıldız'da!

Futbol, hem amatör hem de profesyonel seviyede keyif alınarak oynanan popüler sporlardan biridir. İki takımın özel çim alanlarda karşı karşıya geldiği bu sporun vazgeçilmez aracı, şüphesiz futbol topudur.

Ne şartlarda olursa olsun, futbol topları benzersiz tasarımlara sahiptir. Hayatımızın bir parçası haline gelen bu sporda, farklı model, boyut, renk ve malzemelerle üretilen çeşitli top türleriyle oynamak mümkündür.

Top seçimi, oyuncunun yaşına, oyunun oynandığı zemine ve ihtiyaçlara göre değişiklik gösterir. Özel ölçülere sahip bu ürünler, sert bir yapıya sahiptir ve özellikleri Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği tarafından tanımlanır. Amatör futbolcular için tasarlanan toplar, daha basit modelleri içerir.

Kaliteli Futbol Toplarıyla Futbolun Keyfi Başka Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de futbol, en sevilen spor dallarından biridir. Zamanla sadece bir spor olmaktan çıkıp bir tutkuya dönüşen futbol, her yönüyle insanların kalbinde özel bir yer edinmiştir.

Bu kadar hassas olduğumuz futbol konusunda, amatör ya da profesyonel, bu oyunu oynamak isteyen herkes kendini sokaklara veya sahalara atar. Çocukluk dönemlerinde başlayan sokak maçları, zamanla daha profesyonel seviyelere ulaşabilir. Halı saha maçları, eğlencenin bir başka boyutunu sunar ve insanlar iş veya okul stresini atmak için bu sahalara yönelir. Genellikle amatör futbol meraklıları tarafından düzenlenen bu maçlar oldukça keyif vericidir.

22 kişiyle oynanan profesyonel maçlar, her yaştan insanın keyif aldığı bir aktivitedir. Futbol severlerin aradığı ilk şey genellikle bir futbol topudur. Dünya çapında tanınmış oyuncuların imzaladığı toplardan amatör maçlar için tercih edilen çeşitli modellere kadar geniş bir yelpazede seçim yapabilirsiniz.

Futbol topu, karşılıklı rekabet için gerekli olan temel araçtır ve olmazsa olmazdır. Futbol topu satın alırken, insanların aklına ilk gelen şey hangi marka topu tercih edecekleri olmaktadır. Günümüzde hem yerli hem de uluslararası birçok spor ürünü markası bulunmaktadır. Çeşitli futbol topu markaları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de futbol toplarıyla kendilerine yer bulmaktadır.

Futbol topları, yapısal olarak birbirinden farklılık gösterir. Örneğin, bazı toplar yapıştırılmış deriden üretilirken, bazıları dikişli deriden üretilir. Dikişli futbol topları, yapıştırılmış toplara kıyasla daha dayanıklı olarak kabul edilir. Ancak bu, yapıştırılmış topların kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Yapıştırılmış toplarda, markanın üretim kalitesi önemlidir ve bu toplarda gösterilen özen, dikişli toplardaki kadar önemlidir. Futbol topu, kullanılacak alana göre de tercih edildiğinden, dikişli veya dikişsiz futbol topu seçenekleri, numarasına ve uygun oynama alanına göre seçilebilir.

Futbol Topu Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Futbol topunun standartları belirlenmiştir. Buna göre, futbol topunun ağırlığı 450 gr, çapı ise 70 cm olmalıdır. Bu, genel olarak kabul görmüş ölçülerdir ve her topun bu ölçülere sahip olması beklenir. Futbol topu ölçüleri, özellikle futbol tutkunları için önemli bir kriterdir ve büyük bir dikkatle incelenir.

Orijinal futbol topu, markanın belirli standartlarının yanı sıra bu genel geçer standartları da karşılamalıdır. Elbette, bazı futbol topu üreticileri, kendi ürettikleri topu FIFA'ya göndererek "Inspected" veya "Approved" belgesi alabilir. Bu, futbol topu satın alacaklar için çekici bir özellik olabilir. FIFA tarafından yapılan testler; büyüklük, yuvarlaklık, zıplama, su emme, ağırlık, zaman içinde minimum basınç kaybı, şekil kaybı ve denge testlerini içerir. Bu testleri geçen futbol topları sertifika alabilir ve üreticiler, ürünlerini FIFA onaylı olarak satabilirler.

Futbol topu çeşitleri, belirgin özellikleriyle birbirinden ayrılır. Bunlar arasında dikişli ve dikişsiz futbol topları bulunur. Dikişli futbol topları, genellikle el ile dikilen özel toplardır ve oldukça sağlamdır. Ayrıca, günümüzde makine ile dikilen toplar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Dikişsiz futbol topları, diğer adıyla yapıştırılmış futbol topları, panellerin alt katmana yapıştırılması suretiyle üretilir. Günümüzde dikişsiz futbol topları, dikişliler kadar sağlamdır.

Futbol topu, dikişsiz ya da dikişli olarak tercih edilebilir. Bu, kişinin zevkine ve bütçesine bağlı olarak değişir. Örneğin, kaliteli olarak değerlendirilebilecek bir Nike dikişsiz futbol topu, bazıları için başka bir markanın dikişli futbol topundan daha iyi olabilir. Bu, kişisel tercih ve bakış açısına bağlıdır. Ancak, her markanın hem dikişli hem de dikişsiz modelleri olduğunu düşündüğümüzde, her zevke uygun futbol topunun bulunabileceği söylenebilir.

Ayrıca, futbol topu çeşitlerinde bu özelliklerden dolayı büyük farklar oluşmaz. Eskiden dikişli futbol topları daha pahalı ve daha dayanıklı olarak bilinse de, günümüzde geliştirilen tekniklerle aynı seviyeye gelen bu futbol topları, kullanıcının tercihine bırakılmıştır. Futbol toplarını ayıran bir diğer özellik ise kullanıldığı alanlardır. Antrenman futbol topları, profesyonel takımlar tarafından antrenman sırasında tercih edilir. İpli futbol topları, antrenmanlarda kullanılan ve üzerinde uzun bir ip bulunan modellerdir. Vuruş tekniğini geliştiren bu modelin yanı sıra, kullanılacak alana göre de top çeşitleri bulunur. Salon, asfalt, beton futbol topu çeşitleri arasında yer alır.

Her Türlü Hava Koşuluna Uygun Futbol Toplarının Özellikleri Eğer orijinal bir futbol topu istiyorsanız, markaların lisanslı futbol toplarına göz atabilirsiniz. Lisanslı futbol topları, futbol topu özellikleri açısından her bakımdan bu kriterleri karşılayan toplardır. Boyut, ağırlık gibi ölçüler bu noktada elbette en önemli faktördür. Gerçek futbol topu, kalitesi, dayanıklılığı ve standartlara uygunluğu ile değerlendirilir. Tüm bu faktörleri karşılayan toplar için gerçek futbol topu ya da kaliteli futbol topu denilebilir.

Klasik futbol topu, genellikle zaten bu standartları karşılamış bir toptur. Özelliklerine baktığınızda, çevresinin 68 ile 70 cm, ağırlığının 410 ile 450 gr, iç basıncının ise deniz seviyesinde 0,6 ile 1,1 atm arasında olduğunu kolayca görebilirsiniz. Futbol topu satın alırken, numaraları da göz önünde bulundurmalısınız. Futbol topu numaraları, belirli standartlara göre ayrılmıştır ve bu standartlar yaş gruplarına göre değerlendirilir. Örneğin, 5 numaralı futbol topu standartları FIFA tarafından belirlenmiştir. 5 numara futbol topu, 12 yaşından büyükler için uygun standartlarda toplardır. Bu tip topların çevresi 68,5-69,5 cm olarak belirlenmiştir. Ağırlığı ise 420-445 gram arasında değişebilir.

Numaralarına göre futbol toplarına baktığımızda, bir diğeri 4 numara futbol topudur. Bu tip futbol toplarının standartları da FIFA tarafından belirlenmiştir ve özellikleri bu standartları karşılar. 4 numaralı futbol topu, 8 ile 12 yaş arasındaki sporcular için uygundur. Çevre ölçüsü 63,5-66 cm olan bu topun ağırlığı yaklaşık olarak 350-390 gram arasında değişir. 4 numara futbol topu, genç sporcuların tercih ettiği futbol topudur.

3 numara futbol topu, başka bir top çeşididir. 8 yaş altındaki sporcular için uygun olarak tasarlanmıştır. Bu topun çevresi 61-62 cm olup, ağırlığı ise 320-350 gram arasında değişir. 2 numara futbol topu, 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olarak tasarlanmıştır. Makine dikişli olan bu toplar, dayanıklı malzemeden üretilmiş olup, her türlü hava koşulunda oynanabilir niteliktedir. 21 panelli tasarımı sayesinde en zorlu şartlara bile dayanıklıdır. Çevresi 44,5 cm olan bu topun ağırlığı ise 170 gramdır.

1 numara futbol topları, küçük futbol topu ya da mini futbol topu olarak bilinir ve küçük çocuklar için tasarlanmış kullanışlı toplardır. Küçük çocuklar, özellikle dışarıda daha fazla vakit geçirdiklerinden, bu küçük toplar dış hava koşullarına en dayanıklı şekilde üretilmiştir. Ayrıca, çocukların ilgisini çekebilecek çeşitli renklerde futbol topları da 1 numaralı toplarda bulunabilir. Renkli futbol toplarını bu kategoride sıkça bulabilirsiniz. Sarı, mavi, yeşil, pembe, mor ve daha pek çok renk çeşidi futbol toplarında mevcuttur. Baskılı futbol topu çeşitleri de bu numara seçenekleri arasında yer alır. Örneğin, alevli futbol topu gibi baskılı modeller, özellikle çocukların ilgisini çeker.

Kapalı veya Açık Alanlarda, Futbol Toplarıyla Maç Keyfi Her Yerde Futbol toplarının kullanım alanlarına baktığımızda, karşımıza çeşitli alternatifler çıkar. Bunlardan biri, dış saha futbol toplarıdır. 0,8 bar basınç oranına sahip bu toplar, dışarıdaki tüm hava koşullarına dayanıklıdır ve bu nedenle en sık tercih edilen futbol toplarından biridir.

Futsal topu, daha çok salon kullanımı için üretilmiştir. Özel deriden yapılmış bu topların zıplama özelliği azaltılmıştır ve genellikle 3 veya 4 numara toplardır. Basıncı 0,6 bar ve ağırlığı 410-430 gram civarındadır. Özellikle yaz aylarında tercih edilen plaj futbol topları ise genellikle 5 numaradır. Tıpkı dış mekan futbol topları gibi, plaj futbol topları da 0,8 bar basınca sahiptir ve ağırlıkları 420-440 gram arasındadır. Plaj kumları üzerinde oynanacak futbol maçları için son derece dayanıklıdır ve beton gibi dış mekanlarda da kullanılabilir.

Futbol denildiğinde akla gelen yuvarlak toplar olsa da, Amerikan futbol topu da büyük ilgi görür. Ayakla oynanan futbol gibi farklı toplara sahip bu spor, son zamanlarda büyük ilgi toplar. Yüksek kaliteli bir diğer model ise 6 numara futbol topu olarak sayılabilir. 10-12 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan bu yeni model, yetenekleri geliştirmek için idealdir. 7 numara futbol topu ise 12 ile 14 yaş arasına uygun olarak belirlenir. Kullanılan futbol topu, çocukların yaşına göre değişir. Topların büyük olması, yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Amerikan futbolu oynayanların tercih ettiği ürünler genellikle deriden üretilir.

Spor için kullanılan bu futbol topu modellerinin yanı sıra, farklı seçenekler de bulunur. Deniz futbol topu gibi eğlenceli zaman geçirmenize yardımcı olan modeller bunlardan biridir. Plastik futbol topu, içine hava doldurulduğunda sertleşir ve su üzerinde kolayca yüzebilir. Bebek futbol topu ise yumuşak ve küçük yapısıyla kullanılır. Bebekler için tercih edilen bu toplar, yaralanma ihtimalini ortadan kaldırır. Yumuşak futbol topu olmasının yanı sıra, küçük boyutu sayesinde bebeklerin kolayca tutabilmesini sağlar. Tüm bu futbol topları, uygun koşullara göre tercih edildiğinde, uzun vadede kullanıcıyı memnun edecektir.

Dışarıda kullanım için aranan ideal numara, 4 numara futbol topudur. El dikişli olan bu toplar, Deluxe PU deriden yapıldıkları için oldukça dayanıklıdır. Her türlü zeminde kullanıma uygundur, ancak özellikle halı saha için tercih edilir. Bu toplar, üretim sonrası saha ve laboratuvarda binlerce kez test edildikten sonra satışa sunulur. Bu nedenle, özellikle halı saha maçı yapmak isteyenler için en ideal futbol topu olarak kabul edilir.

Halı sahada haftanın stresini atmak isteyen genç ve orta yaşlı herkes, bu futbol toplarıyla anın tadını çıkarabilir. Halı saha için ideal olan 4 numara top, günümüzde en çok talep gören futbol topu modellerinden biridir. Bebek ve çocuklar için satın alınabilecek oyuncak futbol toplarının yanı sıra, her yaştan kişiyi eğlendirecek oyuncaklar da bulunur. Elektronik futbol topu, genellikle düz yapıya sahiptir. Hava gücünü kullanarak hareket eden akıllı futbol topu, son zamanlarda eğlence amaçlı tercih edilmektedir.

Hem Küçükler Hem Büyükler İçin En İdeal Futbol Topu Profesyonel futbol topu, tüm beklentileri tam olarak karşılayan ve gerekli testleri geçmiş onaylanmış futbol toplarıdır. Futbol topu boyutları, çevresi, basıncı, yuvarlaklık ölçüleri ve şekli, üretim aşamasında en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak tasarlanır.

Profesyonel futbol toplarının kaliteli dış kaplaması ve iç plastik yapısı, oyun sırasında performansı artıran önemli özelliklerdendir. Sert futbol topu, genellikle profesyonel maçlarda tercih edilir. Ağır futbol topları, oyuncunun topa hakimiyetini ve yeteneklerini sergilemesini kolaylaştırır. Profesyonel maçlarda hafif futbol topunun tercih edilmemesinin nedenlerinden biri budur.

Futbol topu konusunda bazen insanlar tavsiyeye ihtiyaç duyabilirler. Özellikle ilk futbol topunu alacak kişiler, bu konuda deneyimsiz oldukları için futbol topu önerileri arayabilirler. Aslında, futbol topu önerisinde bulunacak kişiler genellikle standartlara uygun, kaliteli futbol toplarını tavsiye edeceklerdir. Bu anlamda, standart ölçülerde, ağırlıkta ve çapta olan futbol toplarını incelediğinizde, sizin için ideal futbol topunun da bu olduğunu görebilirsiniz.

İster çocuğunuza, ister kendinize alacak olsanız, futbol topu tavsiyesi verecek kişilerin de söyleyeceği gibi, dayanıklı ve uzun vadede sizi memnun edecek bir top almanız önemlidir. Bu anlamda, farklı markalardan pek çok farklı modelle karşılaşabilirsiniz. Buradaki tek fark, size en uygun olan numaradaki topu seçmeniz olacaktır. Yaş ve kullanım alanına göre değişebilen bu numaralar sayesinde, en doğru tercihi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Futbol topu tavsiye isteyen kişiler, futbol topu numaralarını dikkatli bir şekilde incelediklerinde, aradıkları cevapları da bulacaklardır. Hem kalite hem de fiyat orantısına bakıldığında, kaliteli bir futbol topu için aranan şey, beklenen ölçüleri ve ağırlığı sağlaması ve aynı zamanda hesaplı olmasıdır. Zaten, futbol topu markalarının her numaraya ve yaş aralığına göre belirlenen fiyatlarda topları olduğu görülebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.