x
650 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 59 ürün bulunmaktadır.

Profesyonel Basketbol Topu Çeşitleri Sarıyıldız'da!

Dünya çapında en popüler sporlardan biri olan basketbol, top seçiminin başarısı doğrudan etkileyen önemli faktörlerden biridir. Hem amatör hem de profesyonel sporcuların mücadelelerde tercih edebilecekleri toplar, Dünya Basketbol Federasyonu tarafından standartlara bağlanmıştır. Basketbol topları, oyuncuların yaş grubuna, cinsiyetine ve sporun yapıldığı alana göre çeşitlenir. Topların çapı ve ağırlığı göz önünde bulundurularak numaralandırılır. Bu takım oyununda, açık havada ya da kapalı spor salonlarında oynanmasına bağlı olarak topun hangi malzemeden yapıldığı da önemli bir faktördür.

Farklı kullanım alanlarına yönelik üretilen toplar arasında deri, kauçuk gibi çeşitler mevcuttur. Piyasada sunulan ürünler arasında dayanıklı, patlamayan basketbol topları bulunmaktadır. Aynı zamanda sünger basketbol topu seçmek de mümkündür. Renkleri de basketbol topu seçiminde etkileyici olabilir. Örneğin, beyaz bir basketbol topunu tercih eden bir çocuk, oyunu oynamaya daha fazla heves gösterebilir.

Çeşitli Basketbol Topu Modelleri

Dünya genelinde ve ülkemizde basketbol, en sevilen saha sporlarından biridir. Küçüklerden büyüklere kadar herkesin keyifle oynadığı bu oyun için günümüzde sayısız spor malzemesi mevcuttur. Bu malzemelerin başında basketbol topları gelir. Basketbol topu seçimi yaparken dikkatli olmak önemlidir çünkü üretilen basketbol topları, kullanılacak saha ya da kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, alınacak basketbol topunu rastgele seçmek yerine, iyi bir araştırma yaparak en doğru tercihi yapmak önemlidir.

Henüz bir basketbol topu modeli aklınızda yoksa, ufak bir araştırma ile kendiniz veya çocuğunuz için ideal bir basketbol topu bulabilirsiniz. Basketbol topları, futbol topları gibi farklı gruplarda üretilir. Bu, yer ve mekâna göre üretilen basketbol toplarının, nerede kullanılacağına göre tercih edilmesi gerektiği anlamına gelir. Pek çok basketbol topu markası bulunmaktadır. Tercih edilecek basketbol topu, kişinin zevk ve tercihlerine göre değişecektir. Markaların ürettiği modeller, renk, boyut ve yapı itibarıyla farklılık gösterebilir. Bu da kullanıcı tercihlerinde çeşitliliğe yol açabilir. Kimi standart bir basketbol topu isterken, kimi profesyonel, kimi ise renkli bir basketbol topu tercih edebilir. Bu sebeple, basketbol topu almadan önce hangi tür bir basketbol topu istediğinize karar vermek önemlidir.

Online alışveriş sistemi sayesinde, tek bir tıklama ile tüm basketbol toplarının özelliklerini kolayca görebilirsiniz. Örneğin, mavi bir basketbol topu arıyorsanız, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde bu detayı seçiminize ekleyebilirsiniz. Bu, ihtiyaçlarınızı karşılarken ürününüzün özelliklerini geniş bir yelpazede incelemenize olanak tanır. Basketbol topu alırken acele etmemeli ve tüm özelliklerin arzu ettiğiniz kriterlere uygun olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca, basketbol toplarının kendi içinde ideal kalite standartlarına da dikkat edilmelidir. Plastik basketbol topu da tercih edilen modeller arasında yer alır. Ancak, uzun vadede kullanılacak bir basketbol topu için dayanıklılık her şeyden önce gelmelidir.

Basketbol topu fiyatları, marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Ancak, her bütçeye uygun kaliteli bir basketbol topu bulmanın mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, bütçeniz dahilinde, size uzun vadede memnuniyet sağlayacak bir basketbol topu tercih edebilirsiniz.

Basketbol topu alırken, orijinal bir basketbol topu tercih etmeniz, hem uzun vadede kullanımınız açısından hem de tekrar tekrar top değiştirmemek adına önemlidir. Çevrenizde basketbol topu almış ve memnun kalmış kişilerin tavsiyeleri, sizleri yönlendirmede iyi bir yol olabilir. Ancak, mutlaka basketbol topunuzun özelliklerini araştırmalısınız. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, basketbol sporuyla ilgilenenlerin tercihinin genellikle orijinal basketbol topları olduğunu görebilirsiniz. Orijinal bir basketbol topunun pahalı olduğu düşüncesi yanıltıcı olabilir. Çünkü günümüzde, her bütçeye uygun orijinal basketbol topları üretilmekte ve dünya çapında kullanıcılara ulaştırılmaktadır.

Basketbol topu çeşitliliği fazla olsa da, aslında temelde anlaşılabilir ayrımlar vardır. Bu nedenle, bir basketbol topuna karar vermek için özel bir uzmanlığa ihtiyaç duymayabilirsiniz. Örneğin, beton zemin için bir basketbol topu aradığınızda, karşınıza çıkan marka ve model seçeneklerinin çok çeşitli olduğunu görebilirsiniz. Aramalarınızda, bazı üstün özelliklere sahip toplara da rastlayabilirsiniz. Akıllı bir basketbol topu, telefonunuzla iletişim kurabilme özelliğine sahip olabilir. Bu top, başarılı atışlarınızın kaydını tutabilir. Her özellik ve boyutta üretilen basketbol topları, ayrıca spor salonunda ya da dışarıda kullanılmak üzere farklı malzemelerle de üretilebilir. Bu konuda detaylı bir inceleme yaparak, örneğin, sokak basketbol topunu seçebilirsiniz. Önemli olan, uygun platformun yanı sıra, basketbol topunuzun orijinal olmasıdır.

İdeal Boyut ve Ölçülerde Basketbol Topu Seçimi

Basketbol topları, diğer toplu sporlar gibi, belirli numaralara sahiptir. Satın alacağınız basketbol topunun ölçüleri, uygun olmalıdır. Aksi takdirde, kullanım sırasında zorluklar yaşayabilirsiniz. Yaşa ve el boyutuna uygun basketbol topu ölçüleri, basketbol keyfinizi kusursuz bir şekilde yaşamanız açısından önemlidir. Basketbol topunun ölçüsü, kullanılacak yer düşünüldüğünde, öneminin ne kadar büyük olduğu anlaşılır. Basketbol topu numaraları, kişisel tercih açısından önem taşır. Basketbol topu bedenleri, genellikle 5, 6 ve 7 numara olarak üretilir ve satılır. Bu numaralar, FIBA Dünya Basketbol Federasyonu tarafından belirlenmiş olup, yaşa göre top ayrımı yapılmasında kullanılır.

7 numaralı basketbol topu, 13 yaşından büyük erkek sporcular tarafından rahatlıkla kullanılabilecek boyutu ifade eder. Bu top modelinin çevresi 75-79 cm olup, ağırlığı 567-650 gram arasında değişir. Piyasa araştırması yapıldığında, 7 numara basketbol topunun sıkça tercih edildiği görülebilir. 7 numaralı bir basketbol topu, 130 cm yüksekliğe kadar zıplayabilme özelliğine sahiptir. Profesyonel takımlarda oynayanlar ya da basketbol antrenman topu kullananlar için en ideal seçenek, 7 numaralı toptur. Türkiye'de resmi altyapı liglerinde, Türkiye basketbol erkek ligleri ve yıldız ile genç erkek müsabakalarında tercih edilen basketbol topu, 7 numara olarak bilinir.

6 numara basketbol topu, 11-13 yaş aralığındaki erkek sporcular ile 11 yaşından büyük bayan sporcular için idealdir. 6 numara basketbol topunun çevre ölçüleri 72,75 cm iken, ağırlığı 510-566 gram arasında değişir. Ayrıca, 6 numaralı basketbol topu, ortalama 180 cm yükseklikten bırakıldığında 130 cm zıplayabilir. Eğer kendinize veya çocuğunuza 6 numaralı bir basketbol topu uygun görüyorsanız, rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Basketbol topları arasında bir diğer belirgin numara, 5'tir. 5 numaralı basketbol topu, 11 yaşından küçük kız ve erkek sporcular için uygundur. Çocuk basketbol topu olarak da adlandırılan bu toplar, hem spor salonlarında hem de mini sokak sahalarında kullanılabilir. Topun çevresi 69,5-70,5 cm civarında, ağırlığı ise 396-453 gram arasındadır.

5-8 yaş arası çocuklar için uygun olan top numarası, 3'tür. 3 numaralı basketbol topunun çapı 56-57 cm, ağırlığı ise 297-348 gramdır. 3 numaralı basketbol topu modellerini araştırabilir ve dilediğiniz renkte birini seçebilirsiniz. Çocukların tercih ettiği canlı renkler arasında yer alan kırmızı, bu küçük toplar için ideal bir seçenektir. Henüz basketbola yeni başlayan çocuğunuz için, bu sporu sevdirmek adına alabileceğiniz en uygun basketbol topu numarası, 3 olacaktır. Bu top modeli, mini basketbol topu olarak da tanınır.

Daha küçük bir basketbol topu arayışı da mümkündür. 1 numaralı basketbol topu, mini boyutlarda olup özel kullanım için tasarlanmıştır. 137 mm çapında ve 175 gram ağırlığında bir mini top bulabilirsiniz. Görüldüğü gibi, basketbol topu boyutları, bir basketbol topu seçerken en önemli kriterlerden biridir. İnsanlar bazen bu numaraların önemini göz ardı edebilir, bu da boyut açısından memnun kalmadıkları bir basketbol topu satın almalarına yol açabilir. Bu durum, hem değiştirme sürecinde zaman kaybına hem de bu süreçte hayal kırıklığına neden olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.